Series

SNAIL PERFECTION REFAN с екстракт од полжави SNAIL PERFECTION   с екстракт од полжавиview more Vitamin C REFAN Vitamin C   Серија со витамин С – дневен крем, ноќен крем и серум за лицеview more HYALURONIC ACID серија за лице со хијалуронска киселина REFAN HYALURONIC ACID   серија за лице со хијалуронска киселинаview more Provence Lavender Provence Lavender   Со природно масло од лаванда и јогуртview more Gardenia and rose Gardenia and rose   Екстракт од матични клетки од гарденија и розово масло.view more Кралица Роза Кралица Роза   Обезбедува целосна палета на козметички производи за чувствителна кожа врз основа на розови производи - розово масло, розов конкрет и Розова вода.view more Olive Olive   Во лабораториите на Рефан направивме колекција "маслинка" базирајќи се на козметичките својства на маслото и екстрактот од маслинка!view more Yogurt and Еlderberry Yogurt and Еlderberry   Екстрактот од плодовите на бозел го намалува воспалението и ја смирува надразнетата кожа.view more Шеа/Карите Шеа/Карите   "Женското злато" е богато со траги од елементи и масни киселини - еднакви пропорции на заситени и полинезаситени масни киселини.view more HIMALAYAN GOJI BERRY HIMALAYAN GOJI BERRY   Daily use products Himalayan Goji improve cellular metabolism and accelerate the growth of new cells that make skin soft and elastic.view more WATER LILY SERIES WATER LILY SERIES   with Aloe Vera gel concentrateview more Сина Орхидеja Сина Орхидеja   Blue Orchid со масло од Арган и ECOBOOST парфем композицијаview more Yogurt & Passion Fruit Yogurt & Passion Fruit   Екстракт од маракуја - богат со алкалоиди, полисахариди, овошни киселини и флавоноидиview more Passion Fruit Passion Fruit   Passion FruitДејство на активните состојки во серијатаМаслото од маслинка- Неговиот најценет квалитет е високата содржина на витамин Е и неговите антиоксидантни својства. Тоа го прави прекрасно средство за борба против слободните радикали и предвременото стареење на кожата. Богато е со мононезаситени масни киселини, кои дејствуваат хидратантно, омекнувачки и ја подобруваат еластичноста на кожата.Концентрат од јогурт - Навлажнува, омекнува и ја измазнува сувата и проблематична кожа, бидејќи има висока содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Воспалената и иритирана кожа се смирува, а сувата и груба кожа се пегла. Кожата станува мазна и еластична, хидрирана во длабочина и ја враќа сатенската мекост.Какао путерот поседува уникатни козметички својства. Тоа е природен стимуланс – го забрзува клеточниот метаболизам, ја подобрува влагата, дава сјај и мазност и ја одржува еластичноста на кожата.Провитамин Б5 / е- пантенол / - ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата, дејствува антиинфламаторно. Игра суштинска улога во метаболизмот на клетките.Бадемовото масло смирува, омекнува и ја измазнува кожата.Соиното масло ја опоравува епидермалната бариера и влагозадржителната способност на кожата и има изразено регенеративно дејство.view more Soft Rose Soft Rose   Мека РозаДејство на активните состојки во серијата:Органска Розова вода од Rosa Alba-целосно природен производ за чистење и тонизирачко дејство за секаков тип на кожа. Го поддржува рН балансот, ги стимулира регенерациските процеси и има смирувачки ефекти кај акни и изгореници. Ја потхранува сувата и чувствителна кожа.*Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.Провитамин Б5 / е-пантенол /-ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата и дејствува антиинфламаторно. Игра суштинска улога во метаболизмот на клетките.Какао путерот е природен стимуланс - го забрзува клеточната размена, ја подобрува влажноста, дава сјај и нежност и ја одржува еластичноста на кожата. view more Olive and Yoghurt Olive and Yoghurt   Nourishes and regenerates the skins. Slows down the aging processes. This series is enriched with cocoa butter, olive oil extract and yoghurt extract.view more Oriental Rose Oriental Rose   Дејство на активните состојки во серијатаview more Rose Touch Rose Touch   Дејство на активните состојки во серијатаview more A Rose from Bulgaria A Rose from Bulgaria   Погодна е за сите типови на кожа.view more Moroccan Rose Moroccan Rose   Organic rosa Centifolia flower water has soothing, skin conditioning and skin protecting actionview more Зелен чај и Алое Зелен чај и Алое   Зелениот чај се стекнал со широка популарност во целиот свет поради исклучително корисните квалитети, кои се должат на содржините во него антиоксиданти наречени полифеноли.view more Чајно дрво Чајно дрво   Акните  се едни од најчестите проблеми на кожата. Од акни патат не само младите, туку и возрасните. Причината е хормоналната нерамнотежа. Борбата против акни се одржува со антисептички и антиинфламаторни лекови кои го спречуваат затнувањето на порите и инфекциите. Етеричното масло од чајно дрво е многу ефикасен природен лек при мрсна и проблематична кожа,  ја заздравува и ја матира мрсната кожа, го контролира замастувањето. Во последниве години етеричното масло од чајно дрво се користи на широко во козметиката.  Ползувајќи ги докажаните квалитети на етеричното масло од чајно дрво, фирмата Рефан  разработува производи за лице против акни и шампони против првутview more Јогурт и Розово масло Јогурт и Розово масло   комбинација од најпознатите бугарски продукти во светот- јогуртот и маслодајната розаview more Роза Дамасцена Роза Дамасцена   Дејство на активните состојки во серијатаMаслото од маслина, најценет квалитет му е што содржи голема доза на витамин Е и има антиоксидантни својства. Тоа го прави средството, да биде прекрасно за борба со слободните радикали и предвременото стареење на кожата. Богато е на мононезаситени масни киселини, кои што дејствуваат хидратантно, ја омекнуваат и подобруваат еластичноста на кожата.Концентрат од кисело млеко – ја овлажнува, омекнува и измазнува сувата и проблематична кожа, има преголема содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Воспалената и зацрвенета кожа се смирува, а сувата и груба кожа се измазнува. Кожата станува мазна и еластична, хидрира во длабочината и ја возвраќа сатенската мекост.Маслото од какао, поседува уникатни козметички својства. Тоа е природен стимуланс, ја забрзува клеточната размена, ја подобрува влажноста, дава блесок и мазност и ја поддржува еластичноста на кожата.Провитамин В5/Д  - пантенол/ - ја хидрира кожата, стимулира епителизација и дејствува против воспаление. Игра суштински ролан, во метаболизмот на клетките.Бадемовото масло ја смирува, омекнува и измазнува кожата.Соевото масло овозможува, епидермална бариера, ја задржува  влажната способност на кожата и има изразено регенеративно дејство.view more Spanish bluebell Spanish bluebell   За свилено мека и нежна кожа, додаденото бадемово масло смирува, омекнува и ја измазнува кожатаview more Роза Сентифолиjа Роза Сентифолиjа   За кадифено мека и нежна кожаview more Red carnation Red carnation   За свилено мека и нежна кожа со додаденото масло од кајсијаview more Wild Cherry Wild Cherry   For daily skin nourishing and captivating aroma.view more Pink Grapefruit Pink Grapefruit   Дејство на активните состојки во серијатаview more Pomegranate and Papaya Pomegranate and Papaya   For silky soft and gentle skin with.view more ДИЊА И КАЈСИЈА ДИЊА И КАЈСИЈА   Дејство на активните состојки во серијатаMасло од маслина-Најскапоцениот квалитет на е високата содржина на витамин Е и антиоксидантните својства. Toa го прави прекрасно средство во борбата со слободните радикали и предвременото стареење на кожата. Богато е со мононезаситени масни киселини, кои дејствуваат хидратирачко, омекнувачко и ја подобруваат еластичноста на кожата.Концентратот од јогурт - навлажнува, омекнува и ја  измазнува сувата и проблематична кожа, бидејќи има висока содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Воспалената и зацрвенета кожа се смирува,а сувата и груба кожа се измазнува. Кожата станува мазна и еластична, хидрирана во длабочина и ја враќа сатенската мекост.Маслото од како поседува уникатни козметички својства. Тоа е природен стимуланс –ја забрзува клеточната размена, ја подобрува хидратацијата, дава сјај и мекост и ја поддржува еластичноста на кожата.Провитамин Б5 /Д- пантенол / -  ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата, дејствува противвоспалително. Игра суштинска улога во метаболизмот на клетките.Бадемовото масло смирува, омекнува и  ја измазнува кожата.Соиното масло ја воспоставува епидермална бариера и ја зголемува влагозадржувачката способност на кожата и има изразено регенеративно дејство.view more

Top Products


Latest News

Near Refan Store

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,129.00 km.