Olive

Во лабораториите на Рефан направивме колекција "маслинка" базирајќи се на козметичките својства на маслото и екстрактот од маслинка! Производи со навлажнувачки, подмладувачки и регенеративен ефект, богати со антиоксиданси, кои го стимулираат обновувањето на кожата и штитат од штетното влијание на животната средина.

Колекција "маслинка" од Рефан, нежна грижа за вашето тело, лице и коса.
Производи

7682Olive Olive   види повеќе 7683Olive Olive   види повеќе 6436Дневен крем за лице против стареење Дневен крем за лице против стареење Olive   Екстрактот и маслото од маслинка, богати со антиоксиданси, ги штитат клетките од слободните радикали и ја задржуваат нивната виталност.види повеќе 6437Подмладувачки ноќен крем за лице OLIVE REFAN Подмладувачки ноќен крем за лице Olive   Cо екстракт од листовите на маслина, масло од маслинка и колаген.види повеќе 6438Крем околу очи против стареење OLIVE REFAN Крем околу очи против стареење Olive   Екстрактот од маслинка, богат со антиоксиданси, ги штити клетките од стареење и ги измазнува околуочните контури.види повеќе 06273Olive CLEANSING MILK CLEANSING MILK Olive   with olive leaf extract and olive oilвиди повеќе 06292Olive BODY CREAM BODY CREAM Olive   Olive leaf extract, collagen, vitamin Eвиди повеќе 6228Гел за туширање и бања OLIVE REFAN Гел за туширање и бања Olive   Содржи маслиново масло и екстракт од маслинка со антиоксидантно дејство против слободните радикали и за стимулирање на виталните функции на кожата.види повеќе 6129Шампон Шампон Olive   Содржи маслиново масло и маслинов екстракт кои го враќаат здравиот изглед, структурата и виталноста на косата, задебелувајќи го влакното и згуснувајќи ја косата.види повеќе 6180Хидратантен спреј за коса против стареење Хидратантен спреј за коса против стареење Olive   Екстрактот од листовите на маслинка, провитаминот Б5 и колагенот ја подобруваат структурата на влакното, ја враќаат виталноста на косата и ја исполнуваат со волумен.види повеќе 05018Сапун маслинка Сапун маслинка Olive   Збогатен со чисто маслиново масло и екстракт од смолата на индиското дрво Boswellia Serrata.види повеќе 05276Пилинг сапун сунѓер Пилинг сапун сунѓер Olive   Пилинг сапун сунѓер "маслинa" - комбинација на глицерински сапун со сунѓер.види повеќе

Downloads

Нај-блиската продавница

Македонија
Скопje
Аеродром спроти