Antistress

Стресот е дел од животот на современиот човек и тешко може да се избегне. Во секојдневието се судираме со разновидни ситуации кои се поврзани со напнатост и можат да ги нарушат нормалните ментални и физички функции на нашиот организам. А тоа неизбежно се одразува на состојбата на нашата кожа. Под влијание на хормонот на стресот кожата ја менува својата свежа боја и стекнува уморен и остарен изглед.  Стресот не може да се избегне, но може да најдеме начини да го намалиме неговото негативно влијание и полесно да го совладаме. АНТИСТРЕСОТ  е нова козметичка серија на РЕФАН, која ќе ви помогне. Нејзиниот ефект врз стресот  почнува веднаш со пријатен мирис на цитрусено овошје, кој напоменува за лето и  релаксација. Ги комбинира во себе  мирисот на цвет од лимон, сладок портокал и свежината од јаболко, кои позитивно делуваат на сетилата. Квалитетите на козметичката серија АНТИСТРЕС се должат на екстрактот од билката вербена и етеричното масло од портокал.

 Вербената е широко користена во козметиката. Позната уште од античноста како билка која го зајакнува нервниот систем и ги ублажува  напнатоста и стресот со мирисот од лимон разбудувајќи ги духот и телото. Екстрактот од вербена има добар ефект врз кожата -  станува мазна и мека. Овој ефект се дополнува од етеричното масло од портокал кое и дава на кожата свежина и тонус. Неговата освежувачка арома делува позитивно на нервниот систем, ја опушта свеста по секојдневниот стрес и ги буди сетилата. Козметичката серија АНТИСТРЕС содржува производи за телото: креми за лице, раце и тело, шеќерен ексфолијант за тело, гел за туширање, пилинг сапун-сунѓер и рачно изработен сапун на килограм. Нивното користење може да внесува свежина и задоволство во нашето секојдневие и непријатните влијанија од стресот да ги држи далеку од нас. Се препорачува за време на летните месеци да не се користи врз кожа незаштитена од  производ за заштита од сонце.Производи

06390Гел за миење лице Antistress Гел за миење лице Antistress   со екстракт од вирвин (венец) и полилактичка киселинавиди повеќе 03070СПРЕЈ ДЕЗОДОРАНС ЗA ТЕЛО Antistress СПРЕЈ ДЕЗОДОРАНС ЗA ТЕЛО Antistress   Содржува витамин Е и глицеринвиди повеќе 06355Крем за лице со екстракт од вербена, масло од шеј и есенцијалното масло  од портокал Крем за лице Antistress   со екстракт од вербена, масло од шеј и есенцијалното масло од портокалвиди повеќе 06424Крем за раце со екстракт од вербена, масло од шеј и есенцијалното масло  од портокал Крем за раце Antistress   со екстракт од вербена, масло од шеј и есенцијалното масло од портокалвиди повеќе 06271Крем за тело со екстракт од вербена, масло од шеј и есенцијалното масло  од портокал Крем за тело Antistress   со екстракт од вербена, масло од шеј и есенцијалното масло од портокалвиди повеќе 05978Шеќерен ексфолијант за тело со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокал Шеќерен ексфолијант за тело Antistress   со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокалвиди повеќе 06181Туш-гел со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокал Туш-гел Antistress   со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокалвиди повеќе 05231Сапун-сунѓер со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокал Сапун-сунѓер Antistress   со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокалвиди повеќе 05519Рачно изработениот сапун со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокал Рачно изработениот сапун Antistress   со екстракт од вербена и есенцијално масло од портокалвиди повеќе

Downloads

Нај-блиската продавница

Македонија
Скопje
Сити Мол