Youthful Perfection

Младите сакаат секоја минута да се радуваат на животот, да излегуваат со пријатели и да уживаат исполнети со самодоверба. Тие живеат со брзо темпо и за нив посебно важно е грижата за перфектниот изглед да не одзема време… Непроспиените ноќи се дел од динамичната младост: луди забави, учење за испити,  интернет сурфање… Пријатните емоции се добродојдовни, но темните кругови околу очите и трагите од замор по непроспиена ноќ  не се пожелни. И тогаш потребно е да се најде козметика која брзо и ефикасно да го обнови свежиот и сјаен изглед на кожата.
Затоа козметолозите на REFAN  ја разработија серијата Youthful Perfection, наменета за  млада кожа. Благодарение на нејзината активна состојка Early Boost PA производите од серијата ja разбудуваат и енергизирaат кожата за  кусо време, исто како што чашата јако кафе го разбудува организмот. Тоа се должи на фактот дека уникалната формула на Early Boost PA  е природен извор на таурин, кој ги намалува признаците на замор, ја  тонизира кожата и ја прави свежа до сјај. Делува како антиоксидант, ги подобрува  својствата на клетките и метаболизмот и на овој начин се бори со појавата на брчките.
Козметичката серија Youthful Perfection на REFAN вклучува крем за лице и околу очи и ноќен серум за лице и околу очи, които ја будат кожата и ги редуцираат темните кругови под очите. Исто и гел за миење на лице, кој нежно ги остранува загадувањата без да ја суши кожата,  а полимлечната киселина која ја содржува, ги ексфолира и чисти порите во длабочина, отстранувајќи го непотребниот себум.

             Youthful Perfection е перфектниот избор за младите и динамични луѓе, за кои новото и модерното се стил и начин на живот.
Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
3,540.26 km.