Yogurt & Passion Fruit

Екстракт од маракуја - богат со алкалоиди, полисахариди, овошни киселини и флавоноиди. Ги враќа функциите на дермалната бариера. Дејствува хидратантно и противоспалително. Ја прави кожата мека, еластична и стегната.

Јогурт - концентрат од кисело млеко, потквасено со класичната бактерија Lactobacillus Bulgaricus. Ползата од киселото млеко како храна му е позната одамна на човештвото, а од неодамна е докажано дека има врвен ефект и во козметиката. Навлажнува, омекнува и измазнува благодарение на високата содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Воспалената и зацрвенета кожа се смирува, а сувата и груба кожа се измазнува. Таа станува мазна и еластична, длабински хидрирана и сатенски мека.
Производи

6301Путер - крем за тело Путер - крем за тело Yogurt & Passion Fruit   Богат е со природни растителни масла за секојдневно потхранување на кожата со извонреден мирис на маракујавиди повеќе 5996Шеќерен ексфолијант за тело Шеќерен ексфолијант за тело Yogurt & Passion Fruit   Шеќерниот ексфолијант за тело "Yogurt & Passion Fruit" од "Refan" со природни шеќерни кристали во природни растителни масла, ги отстранува мртвите клетки давајќи совршено мека и чиста кожавиди повеќе 6444Путер - крем за раце Путер - крем за раце Yogurt & Passion Fruit   За секојдневна грижа при сува и многу сува кожа на рацете, со неодолив мирис на маракујавиди повеќе 6167Гел за туширање Гел за туширање Yogurt & Passion Fruit   Концентратот од јогурт и екстакт од плодовите на маракуја ја омекнуваат кожата и ја хидратираатвиди повеќе 5023Сапун Сапун Yogurt & Passion Fruit   Јогуртот и екстрактот од плодовите од маракуја ја омекнуваат кожата и ја хидратираатвиди повеќе 3086Спреј за тело Спреј за тело Yogurt & Passion Fruit   Формулата е сообразена со предзнакот - освежувачки спреј за тело, кој пријатно ја парфимира кожатавиди повеќе

Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,129.00 km.