Soft Rose

Мека Роза
Дејство на активните состојки во серијата:
Органска Розова вода од Rosa Alba-целосно природен производ за чистење и тонизирачко дејство за секаков тип на кожа. Го поддржува рН балансот, ги стимулира регенерациските процеси и има смирувачки ефекти кај акни и изгореници. Ја потхранува сувата и чувствителна кожа.
*Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.
Провитамин Б5 / е-пантенол /-ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата и дејствува антиинфламаторно. Игра суштинска улога во метаболизмот на клетките.
Какао путерот е природен стимуланс - го забрзува клеточната размена, ја подобрува влажноста, дава сјај и нежност и ја одржува еластичноста на кожата.
 
Products

7297Soft Rose Парфемна свеќа Парфемна свеќа Soft Rose   Секоја свеќа согорува за околу 20 часа.view more 6002Soft Rose Ултрахидратантно масло за тело и масажа Ултрахидратантно масло за тело и масажа Soft Rose   Го обвива телото со невидлив филм кој ја заштитува кожата од сушење. Масло од бадем и витамин Е ги лекуваат сувите зони и помагаат за долготрајна хидратација на кожата.Кожата е повторно мека, свиленкаста на допир и со извонреден мирис на Роза.view more 3983Soft Rose Deo roll-on Deo roll-on Soft Rose   All-day protection against unpleasant odorview more 3936Soft Rose Парфем за дома со ратанови стапчиња Парфем за дома со ратанови стапчиња Soft Rose   Пријатно присуство на парфем, осигурува задоволство и го подобрува расположението.view more 3748Soft Rose Парфемна вода Парфемна вода Soft Rose   Парфемна водаview more 3913Soft Rose Парфеми без алкохол рол-он Парфеми без алкохол рол-он Soft Rose   Парфеми без алкохол Soft Roseview more 6250Soft Rose Лосион за тело Лосион за тело Soft Rose   Лесна формула која го покрива телото со свиленкасто чувство и го исполнува просторот со мистериозен и магнетен мирис на роза.Органската Розова вода од Rosa Alba и провитамин В5 ја хидратираат и ја заштитуваат кожата од воспаленија.*Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.БЕЗ ПАРАБЕНИview more 6161Soft Rose Гел за туширање Гел за туширање Soft Rose   Неверојатна комбинација на кремаста пена и магнетен мирис на Роза.Органската Розова вода од Rosa Alba ја хидрира кожата и ја штити од кожни воспаленија.Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.view more 6401Soft Rose Крем за раце и нокти Крем за раце и нокти Soft Rose   Ја омекнува кожата на рацете и ја штити од воспаленија.Какао путерот и органската Розова вода од Rosa Alba ја регенерираат кожата и ја хидратирааат.*Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.БЕЗ ПАРАБЕНИview more 6278Soft Rose Кадифен крем за тело Кадифен крем за тело Soft Rose   Збогатена формула која го обвива телото со кадифен превез од какао путер и го исполнува просторот со привлечен и извонреден мирис.Органската Розова вода од Rosa Alba ја хидрира кожата и ја штити од воспаленија.*Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.БЕЗ ПАРАБЕНИview more 5227Soft Rose Пилинг сапун – сунѓер Пилинг сапун – сунѓер Soft Rose   Волшебен сапун со мистериозен и привлечен мирис на роза.view more

Downloads

Near Refan Store

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,129.00 km.