Pure Rose Perfection

Pure Rose Perfection е специјално развиена козметичка серија базирана целосно на природни состојки. Мирисот произведен од свежи бои на Роса Дамаскана се наоѓа во секој производ. Серијата вклучува козметика за лице и очи: дневен крем, ноќен крем и еликсир кои се препакува во иновативен Аirless вијала, лесен за дозирање и употреба. Тој не дозволува контаминација на содржината и штити природните состојки од контакт со воздухот и од светлината, за да се сочуваат трајноста и квалитетите на конзистенцијата максимално долго. Благодарение на специјалната пумпа, целата содржина на пакетот се користи без остаток.
Дневниот крем за лице и крем за очи Pure Rose Perfection е иновативна формула за секојдневна нега на лицето и деликатна површина околу контурата на окото. Висококвалитетна активна состојка Stimulhyal ™ стимулира синтезата на хијалуронска киселина во дермисот со до 92,7% и еластин со до 35,8%, што го спречува формирањето на првите брчки и мимически линии. Хијалуронската киселина игра клучна улога во основните биолошки функции на кожата, неговата физиологија и биомеханички својства. Еластин е уште еден основен елемент кој ја дава еластичноста и флексибилноста на кожата. Дневен крем за лице и очи Pure Rose Perfection содржи уште фитосфингозин (PS), кој е дел од природната кожна заштита и е главна состојка на липидите на Stratum Corneum. Дерматолошките студии ја потврдуваат биолошката улога на фитосфингозин (ПС) како природно антиинфламаторно средство. За да се постигне оптимален ефект, се препорачува да се користи во комбинација со ноќни фацијали и напивки за очи, ликови и очи од серијата Pure Rose Perfection.
Ноќната Pure Rose Perfection Кремот за лице истовремено се грижи за вашата кожа и контурата на окото ноќе. Молекулата за контрола на стресот Neurophroline ™ е првата генерација козметички производи, способни да го блокираат производството на стресен кортизол од кожните клетки и значително стимулира хормонот на среќата-ендорфин. Стресот влијае на кожата, како забрзува проблематични процеси, пропратни појавата на темни кругови под очите, уморен изглед, брчки, акни, розацеа и др. Револуционерниот активен Neurophroline ™ не само може да се бори со симптомите на агресивната животна средина, како загадување и клима, но третира и вистинскиот виновник на стареењето. Тоа видливо го подобрува тонот на кожата, докажувајќи брза акција за контрола на стресот во него. Neurophroline ™ значително го стимулира изразувањето на гените вклучени во враќањето на природната состојба на рамнотежата на клетките на кожата (хомеостаза). Дерматолошки тестови на Neurophroline ™ кај најчувствителната дел на кожата на лицето - под очите - спроведени во региони со значително атмосферски загадување, покажуваат:

Многу брзи резултати во подобрувањето на бојата на кожата околу очите;

- Црвенилото на кожата е значително намалено за 2,4 пати во 28 дена, а бојата на кожата е значително подобрена за 99% во истиот временски период;

- По еден месец од употребата, производот ги намалува симптомите на стрес и замор.

За да се постигне оптимален ефект, се препорачува да се користи во комбинација со лице и лице и напивки за лице и оци на серијата Pure Rose Perfection.

Face & Eye еликсир Pure Rose Perfection е развиена со првиот од ваков вид француски активна состојка со lifting ефект. Beautifeye ™ е инвазивни алтернатива на пластичната хирургија, која покренува горниот капак, стега околоочния контура, брише темните кругови и подпухналост. Видливо изедначи фини брчки и го намалува нивниот волумен до 34% и нивната длабочина до 33%. Како резултат на тоа, вашата кожа повторно е мазна и светла младешка. Корисничко студија спроведена од француската фирма-Sederma, покажа дека Beautifeye ™, само за 7 дена, е во состојба да влијае позитивно на начинот на кој корисниците гледаат карактеристиките на лицето. Еликсир за лице и околу очи Pure Rose Perfection содржи уште фитосфингозин (PS), кој е дел од природната кожна заштита и е главна состојка на липидите на Stratum Corneum. Дерматолошките студии ја потврдуваат биолошката улога на фитосфингозин (ПС) како природно антиинфламаторно средство. Ја смирува кожата и ја балансира микрофлората. За да се постигне оптимален ефект, се препорачува да се користи во комбинација со крем за денот и ноќта и околу очите на серијата Pure Rose PerfectionDownloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,205.94 km.