Vitamin C

ВИТАМИН С ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ НОЌЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ#06457

Антиоксидантен ноќен крем за лице кој се бори со стареењето на кожата и ѝ придава светол, и сјаен надворешен  изглед. Збогатен со витамин С кој ја стимулира синтезата на колаген, ги закрепнува ткивата и го намалува оксидативниот стрес на кожата, предизвикан од факторите на околната средина. Сквалан од маслинка ја потхранува кожата преку ноќта и ја подобрува нејзината еластичност.
Начин на употреба: се нанесува на чиста и сува кожа на лицето навечер за закрепнување преку ноќта.
БЕЗ ПАРАБЕНИ
30 ml
Vitamin C REFAN

Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,205.94 km.