Antistress

Крем за лице#06355

Погоден за секојдневна грижа. Блага емулзија која  ја негува, мазни и омекнува кожата на лицето. Комбинацијата од екстрактот од вербена и масло од шеј ја обновуваат кожата, а есенцијалното масло  од портокал  ја опушта свеста по секојдневниот стрес, ги разбудува сетилата со свежиот цитрусен мирис.
Употреба: ставете врз добро очистена кожа и масирајте до целосно впивање.
50 мл
БЕЗ ПАРАБЕНИ

                                                                                                                                            

 
Козметичка серија Antistress с екстракт од билката вербена и етерично масло од портокал

Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,205.94 km.