Кралица Роза

Лосион за тело#6247

Со избалансиран состав, кој ги регулира функциите на чувствителната кожа на телото. Стимулира регенерација на кожата, измазнува и дава виталност. Создава чувство на свилена нежност, благодарение на против воспалителните и подмладувачки  својства на етеричното масло и конкретот од роза, во комбинација со хидратантните својства на екстрактот од слез. Екстрактот од сладок корен ја  смирува надразнетата кожа, ја регулира размената на вода-сол и го подобрува дишењето на кожата.
Употреба: Нанесувајте наутро и навечер со лесни масажни движења на целото тело.
200 ml
Кралица Роза

6305Кралица Роза Дневен крем Дневен крем Кралица Роза   Нежен кон кожата, со висока содржина на природно розово масло и розов конкрет, комбинирани со потхранувачки  и хидратирачки состојки. Содржи состојка блиска до составот на себумот на кожата, бадемово масло и масло од семки од грозје  кои се впиваат брзо и длабоко во кожата кои се грижат за нејзината еластичност и мекост. Кремот обезбедува природна заштита против штетното дејство на UV зраците, благодарение на  витаминот Е кој е вклучен во составот. Богатството од козметички својства се дополнуваат со анти воспалителните својства на екстрактите од сладок корен и липа, создаваат целосно чувство на удобност. Не содржи парфеми и синтетички бои.Се нанесува наутро врз добро исчистена кожа на лицето30 mlвиди повеќе 6306Кралица Роза Ноќен крем Ноќен крем Кралица Роза   Ги комбинира против-воспалителните својства на розовото етерично масло и розовиот конкрет, со незаменливи за одржување на кожата во текот на ноќта, биолошко активни супстанци. Витамините А и Е ги регенерираат оштетените делови и гио нормализираат функциите на кожата. Екстрактите од сладок корен, слез и равнец ја смируваат, хидратираат и заздравуваат. Бадемово масло и маслото од семки од грозје се впиваат брзо и длабоко во кожата и ја омекнуваат и негуваат. Не содржи парфеми и синтетички бои.Се нанесува навечер на добро исчистена кожа на лицето.30 mlвиди повеќе 6384Кралица Роза Освежителен спреј за лице и тело Освежителен спреј за лице и тело Кралица Роза   Го регулира водениот баланс на кожата, дејствува освежувачки и антиинфламаторно.види повеќе 6207Кралица Роза Гел за туширање Гел за туширање Кралица Роза   Деликатна формула со мека и кремаста пена, која дава нежен на мирис на свежи рози на кожата. Тонизирачките и стимулативни својства на екстрактот од босилек се комбинираат со воспалителни и антисептички својства на розата и слаткиот корен. Комплекс од најважните за кожата витамини A, E, F и Н и провитамин Б5, помагаат на нејзините функции, какои  активно ја негува и ја зголемуваат нејзината еластичност. Употребата на гелот за туширање ќе ја направи кожата мека и хидрирана.Употреба: Нанесете гел за туширање врз мокро тело со лесни масажни движења, потоа исплакнете со вода.200 mlвиди повеќе 6138Кралица Роза Шампон Шампон Кралица Роза   Ги комбинира измивачките својства на нежната пена со заштитните својства на силиконското масло и глицерин, кои ја задржуваат влагата во неа. Вклучениво составот се и розовиот конкрет и екстракти од слаок корен и роза  кои дејствуваатанти воспалително и  ја регулираат водо солевата размена. Ден по ден, оваа формула ја прави косата свилена, мека и сјајнаУпотреба:Нанесете врз мокра коса со благи масажни движења, потоа исплакнете со вода.200 mlвиди повеќе 05017Кралица Роза Сапун Сапун Кралица Роза   Со нежна и кремаста пена и природен мирис на роза.види повеќе 7119Кралица Роза Кралица Роза   види повеќе

Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,205.94 km.