Pink Grapefruit

Концентрат од јогурт - Навлажнува, омекнува и ja измазнува сувата и проблематична кожа, бидејќи има висока содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Воспалената и вцрвенета кожа се смирува, а сувата и груба кожа се пегла. Кожата станува мазна и еластична, хидрирана во длабочина и сатенски мека .

Какао путерот поседува уникатни козметички својства. Тоа е природен стимуланс - го забрзува клеточниот метаболизам, ја подобрува влагата , дава сјај и мазност и ја одржува еластичноста на кожата.

Провитамин Б5 и шии путерот ја навлажнуваат сувата кожа и помагаат за долготрајна хидратација.

Бадемовото масло смирува, омекнува и ја измазнува кожата.

Соиното масло ја воспоставува епидермалната бариера и влажноста на кожата и има изразено регенеративно дејство
Производи

5988Pink Grapefruit Пилинг за тело Пилинг за тело Pink Grapefruit   Пилинг за бања Pink Grapefruit е концентрат од природни шеќерни кристали, природни растителни масла и нежна пена со мирис на розов грејпфрут. Неговата густа и волшебна арома дава свежина и неодоливо уживање за сетилата. Фино ги отстранува мртвите клетки, го ослободува телото од токсини и го стимулира дишењето на кожата.Употреба: се нанесува врз мокра кожа на телото со масажни движења до растопување на кристалите, по што се исплакнува обилно cо вода.види повеќе 6363Pink Grapefruit Хидратантен пилинг за лице Хидратантен пилинг за лице Pink Grapefruit   Хидратантен пилинг за лице Розов Грејпфрут со масло од маслина и провитамин Б5.Нежно ги отстранува нечистотиите од кожата без да ја суши. Ги чисти порите во длабочина, го отстранува вишокот на себум и штити од формирањето на митесери. Маслото од маслинка и провитамин Б5ја регенерираат кожата и ја хидратираат.Употреба: нанесете врз навлажнета кожа на лицето, вратот и деколтето. Масирајте со нежни движења, а потоа исплакнете со вода.види повеќе 6291Pink Grapefruit Путер-крем за тело Путер-крем за тело Pink Grapefruit   Путер -крем за тело Pink Grapefruit со масла од какао, шии и јогурт.Богат со природни растителни масла за секојдневно потхранување на кожата со свеж мирис на розов грејпфрут. Се топи врз кожата, ја измазнува и ја негува во длабочина. Kонцентратот од јогурт го регулира водно - солениот баланс на кожата и ја хидрира долготрајно.Употреба: нанесете на влажна кожа со лесни масажни движења.види повеќе 5267Pink Grapefruit Пилинг сапун-сунѓер Пилинг сапун-сунѓер Pink Grapefruit   Свеж цитрусен сапун со мирис на розов грејпфрут кој ја тонизира и ја чисти вашата кожа. Комбинацијата на сунѓер и сапун во едно, го осигурува вашето удобство и задоволство во бањата. Погоден за секој тип на кожа.види повеќе

Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,129.00 km.