Oriental Rose

Ориентална Роза
Дејство на активните состојки во серијата
Oрганска Розова вода од Rosa Damascena - целосно природен производ за прочистувачко и тонирачко дејство на секаков тип на кожа. Го поддржува pH балансот, ја стимулира обновата на кожата и има смирувачки ефект кај акни и изгореници од сонце. Ја потхранува и хидрира сувата и чувствителна кожа
* Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.
Провитамин Б5 / е- пантенол / - ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата, дејствува антиинфламаторно. Игра суштинска улога во метаболизмот на клетките.
Какао путерот е природен стимуланс – го забрзува клеточниот метаболизам, ја подобрува влагата, дава сјај и мазност и ја одржува еластичноста на кожата.
Products

6003Oriental Rose Ултра хидратантено масло за тело и масажа Ултра хидратантено масло за тело и масажа Oriental Rose   Го обвива телото со невидлив филм кој ја заштитува кожата од сушење.view more 6898Oriental Rose Кадифен крем за тело Кадифен крем за тело Oriental Rose   Збогатена формула која го обвива телото со кадифен превез од какао путер и го исполнува просторот со магнетен и извонреден мирис.view more 6251Oriental Rose Лосион за тело Лосион за тело Oriental Rose   Лека формула која го покрива телото со свилено чувство и го исполнува просторот со мистериозен и магнетен мирис на роза.view more 6162Oriental Rose Гел за туширање Гел за туширање Oriental Rose   Неверојатна комбинација од крем пена со магнетен мирис на роза. Органска Розова вода од Rosa damascena ја хидрира кожата и ја штити од воспаленија.* Oрганската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.БЕЗ ПАРАБЕНИview more 6402Oriental Rose Крем за раце и нокти Крем за раце и нокти Oriental Rose   Ја омекнува кожата на рацете и ја штити од воспаленија.view more 5228Oriental Rose Пилинг сапун-сунѓер Пилинг сапун-сунѓер Oriental Rose   Волшебен сапун, со мистериозен и магнетен мирис на роза.view more 3749Oriental Rose Парфемна вода Парфемна вода Oriental Rose   Парфемна вода Ориентална Розаview more 3984Oriental Rose Део рол-он Део рол-он Oriental Rose   Штити од непријатна миризба во текот на целиот ден. Органска Розова вода од боите на Rosa Damascena и алантоин ги намалуваат иритациите и ја регенерираат кожата. Нежниот мирис на роза го исполнува денот со свежина и чистота* Органската Розова вода се добива од еколошки чиста област, во срцето на розовата долина во Бугарија.view more 3914Oriental Rose Безалкохолен парфем рол-он Безалкохолен парфем рол-он Oriental Rose   Безалкохолен парфем рол-он Ориентална Розаview more 3937Oriental Rose Парфем за дома со ратанови стапчињ Парфем за дома со ратанови стапчињ Oriental Rose   Пријатно парфемно присуство за расположение и задоволство.view more 7298Oriental Rose Парфемна свеќа Парфемна свеќа Oriental Rose   Секоја свеќа гори околу 20 часа.view more

Downloads

Near Refan Store

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
4,129.00 km.