FRUIT COLLECTION

Новата  REFAN колекција привлекува со нежните и слатки мириси на овошје кои ги милуваат сетилата, ствараат хармонија и го исполнуваат животот со радост. Во новата колекција се вклучени шампон гел за туширање и крем за тело со  шест  фасцинантни мириси на шумски и егзотични плодови како Honey Banana, Juicy Strawberry, Tropical Mango, Forest Rasperry, Fresh Tangerine, Exotic Pomegranate /Mедена банана,  Сочна јагода, Тропско манго, Шумска малина, Свежа мандарина, Егзотичен нар/.

Шампон геловите за туширање од овошната колекција ја хидратираат кожата и косата и туширањето со нив е вистинско  задоволство. Ги содржуваат следниве активни состојки:

- Глицерин -  одличен навлажнувач. Ги хидратира и  длабоко омекнува кожата и косата.

Има својство на задржување на влага и создавање на невидлива заштита од неповолни фактори на животната средина. Ја прави кожата помазна и  мека и ја враќа еластичноста на косата.

- Маслиново масло- ја заздравува и зајакнува структурата на влакното. Ги  прави кожата и косата  нежни и хидратирани. Нивните неодоливи ароми ги освојуваат сетилата и воображението и им даваат моменти на задоволство и радост.

 Погодни се  и за  деца над 3-годишна возраст.
 

- Кремовите за тело се со лесна текстура која се апсорбира од кожата бргу без да остава масни траки. Целодневно се добива осет за свежина и свилена мекост. Истите содржуваат:

- Органско,  арганово масло  кое има богат мастно-киселински состав што помага за одржување на здрав изглед на кожата и  успешно  ја надминува дехидратацијата  и губењето на нејзината еластичност.  Аргановото масло е богато на стероли-базичен елемент во најнадворешниот слој на кожата на човекот.

- Витамин Е - поседува заштитни функции и антиоксидантни својства.  Ја подобрува епителизацијата и  ја зголемува ензимната активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење предизвикано од UV-зрачење.
- Токоферол – има јаки антиоксидантни својства бидејќи заштитува од штетното влијание на животната средина.
 

Благодарение на овие активни состојки кремовите за тело  долготрајно  ја хидратираат и омекнуваат кожата.
Овошните мириси се поднесуваат  многу добро от денешниот корисник поради здив од свежина и егзотика во сивото секојдневие.

Новата REFAN колекција е вистински празник за вашата кожа – ароматска терапија со стимулирачки ефект.
 
Downloads

Нај-блиската продавница

Колумбија
Calle
Calle 36N # 6A – 65 Local 209 C.C. Pacific Mall
3,540.26 km.